Solbergu Talsos tomēr neredzēsim.

Neskatoties uz to, ka BTA Rally Talsi 2009 organizatori vēlējās paturēt slepenībā informāciju, ka tiek runāts ar pasaules čempionu Peteru Solbergu par startu mūspusē, kamēr nav panākta skaidra un droša vienošanās ar viņu, šī ziņa jau apgalvojuma formā ātri apskrēja daudzus masu medijus. Taču nupat rallylv.com saņēma oficiālu informāciju no organizatoriem, kas izskaidro situāciju.

Rallija organizators Raimonds Strokšs atzīst – tik tiešām, sarunas par Solberga startu Talsos esot notikušas, taču šobrīd jau oficiāli ir zināms, ka norvēģu pilots Latvijas rallija čempionāta 4. posmā nestartēs.

 

Ziņas Latvijas presē Strokšs komentē šādi: „Mēs līdz pēdējam brīdim ziņu par Peteru Solbergu mēģinājām paturēt slepenībā, jo vēlamies no sākuma izdarīt, bet pēc tam ko sludināt presē. Tomēr varam apstiprināt, ka sarunas ar Peteru Solbergu tiešām notika. Diemžēl šobrīd jau zinām, ka Talsos viņš nebrauks, bet mums ir daudz citu interesantu projektu, kā pārsteigt BTA Rally Talsi apmeklētājus!”

 

Viens no šiem interesantajiem projektiem, kas ir jau oficiāli izziņots no rallija organizatoru puses – ar kompānijā MML Sports, kas daļēji pieder latviešu uzņēmējiem Valdim Spredzim un Andrim Dambim, sagatavotu N4 klases Mitsubishi Lancer Evo10 Talsos startēs pēdējo divu gadu Lielbritānijas čempions un 2005. gada pasaules junioru vicečempions Gajs Vilkss.

 

„Būs interesanti salīdzināt viņa spēkus ar Latvijas čempionu Aivi Egli un Lietuvas čempionu Vītautu Švedu. Patlaban notiek darbs pie vēl pāris čempionu piesaistes no autorallija lielvalstīm. Ja tas izdosies, varēsim Talsu ralliju saukt par īstu čempionu sacīksti!” saka Raimonds Strokšs.

 

Kā zināms, 2003. gada pasaules čempions Peters Solbergs šogad pasaules rallija čempionātā startē kā privātbraucējs, jo pērnā gada nogalē Subaru komanda pameta WRC. Lai neizkristu no aprites un saglabātu izredzes nākotnē atgriezties WRC, dalībai šāgada pasaules čempionātā  Solbergs sagādāja 2001. gadā ražotu Citroen Xsara WRC automobili, kurš izrādījās ne pārāk ātrs un konkurēt spējīgs. Tādēļ Solbergs bija uzsācis sarunas ar MML Sports par Mitsubishi Lancer WRC automašīnas īri. Tika plānots, ka to Solbergs varētu iemēģināt tieši Talsu rallijā, kurš notiek nedēļu pirms pasaules čempionāta posma Sardīnijā.

 

Tomēr neilgi pēc Norvēģijas rallija Solberga Citroen Xsara WRC tika veikti uzlabojumi un jau Kiprā pasaules čempions stājās uz goda pjedestāla, izcīnot trešo vietu. Tādējādi norvēģis nolēma palikt pie Citroen un sekojoši pārtrūka arī iecerētā sadarbība ar MML Sports.

 

Attēlā: ar šādu auto Talsu rallijā startēs Gijs Vilkss