Karloss Sainss uzvar Brazīlijā. FOTO: Sertoes International Rally

Bijušais pasaules rallija čempions Karloss Sainss, kurš tagad piedalās rallijreidu sacensības, guvis uzvaru Brazīlijā, Sertões International Rally 2009.

Sertões International Rally notika 17. reizi, un dalībnieki atzina, ka šis rallijs bijis visgrūtākais, salīdzinot ar visiem iepriekšējiem. Sacensības ilga 10 dienas un 5056 km, un uzvarētāja - Karlosa Sainsa - pārsvars pār otrās vietas ieguvēju Naseru Al-Atiju (abi - VW Motorsport)rallija beigās bija tikai viena minūte un 4,9 sekundes. Abi pieredzējušie piloti četras reizes viens otru nomainīja rallijreida vadībā – vienu brīdi, pēc vairāk kā 3000 km veikšanas, līderus šķīra tikai 3,9 sekundes! Uzvaru Karloss Sainss sev nodrošināja tikai priekšpēdējā ātrumposmā.

„Tā bija ļoti interesanta cīņa, līdz pat pēdējam ātrumposmam, un šis rallijs bija īsts izaicinājums kā pilotiem, tā stūrmaņiem,” atzina Sainss, kuram šoreiz stūrmaņa pienākumus pildīja viņa tautietis Lukass Kruzs Senra. „Ātrumposmi bija gari un ļoti sarežģīti, trases segums bija mainīgs, kas prasīja augstu koncentrēšanos visu laiku. Man un manam stūrmanim šī bija laba pārbaude, un es uzskatu, ka mēs izpildījām savu uzdevumu – uzvara tik spēcīgā konkurencē un sarežģītā rallijā ir labs sadarbības sākums.”

Arī Nasers Al-Atija, kurš piedalās arī pasaules rallija čempionātā un ir kopvērtējuma līderis PWRC ieskaitē, palika apmierināts ar savu sniegumu: „Šis bija mans pirmais rallijreids Volkswagen komandā un ar rezultātu esmu vairāk kā apmierināts. Pateicoties komandas noskaņojumam un manam stūrmanim [Timo Gotšalkam], ar kuru jau no paša sākuma izveidojās laba saprašanās, varētu piepildīties mans sapnis – uzvara Dakaras rallijā!”

Motociklu konkurencē uzvarēja Ze Elio (Honda), smago automašīnu ieskaitē – Edu Piano/Davi Fonseka/Solons Mendess (Ford F4000). Kopumā sacensībās piedalījās 190 sportistu ar 128 transportlīdzekļiem.