Sebastjens un Severīne Lēbi uzvar rallijā Francijā. FOTO: Citroen sport

Lēbu ģimene aizvadījusi kārtējo kopīgo sezonas noslēguma ralliju savās mājās Francijā, un Severīne papildinājusi uzvarētāju kausu skaitu mājās, sekmīgi šajās sacensībās pildot stūrmaņa pienākumus.

Sebastjens un Severīne Lēbi jau otro gadu piedalās Francijas čempionāta pēdējā posmā, Rallye du Var. Pērn viņi brauca ar mazo Citroen C2 S1600, bet šogad Citroen komandas vadība ļāva laulātajiem draugiem startēt ar WRC klases mašīnu, un Lēbu ģimene guva pārliecinošu uzvaru.

„Kad Olivjē Kvesnels (Citroen komandas vadītājs – aut.) izteicās, ka šogad mēs varētu ņemt C4 WRC, ne sekundi neminstinājāmies,” stāsta seškārtējais pasaules čempions. „Mēs braucām pavisam viegli, ar domu izklaidēt skatītājus. Turklāt šim rallijam ir īpaša loma mana autosporta vēsturē, jo tieši te 2000. gadā man iedeva pirmo rūpnīcas mašīnu, Citroën Xsara Kit-Car.”

„Šis gan nebija viegls rallija, jo mainīgie laika apstākļi apgrūtināja riepu izvēli, un šo uzvaru es veltu visai Citroen komandai,” atzina Lēbs. „Turklāt vienmēr ir patīkamāk uzvarētāja buču uz pjedestāla saņemt no Severīnes nekā Daniela...”

Danielam Elenam, Lēba pastāvīgajam stūrmanim pasaules čempionātā pašam bija darba pilnas rokas, jo arī viņš startēja Duvaras rallijā, turklāt kā pilots. Stenogrammu Danielam lasīja viņa labākais draugs Olivjē Kampana. Viņu uzrādītais rezultāts bija tabulas otrā galā, izcīnīja 54. pozīcija, bet titulētais stūrmanis ar to palika apmierināts.

„Visu ralliju braucām, pat nezinot, kurā pozīcijā esam,” saka Daniels. „Galvenais bija paskatīties ātrumposmos un pateikties atbalstītājiem. Citroen C2-R2 MAX varbūt nav gluži tas ātrākais rallija auto, taču ar to bija viegli braukt. Tas ir ideāls tādam amatierim kā man! Bet es gribu atpakaļ C4 WRC... ja vien Severīne mani laidīs!”