Ne vienmēr ātrākais uzvar (+AUDIO). FOTO: Marija Rodčenkova

Rallijā, iespējams, vairāk nekā jebkurā citā motoru sporta veidā iespējams, ka ātrākais braucējs ne vienmēr uzvar, kā tas nupat notika ar Sebastjenu Ožjēru Montekarlo rallijā.

Pērn Ožjērs bija ātrākais tikai vienā pašā ātrumposmā, bet uzvarēja rallijā; šogad viņš uzrādīja labāko rezultātu septiņos no 15 posmiem, bet Ožjēra vārds neparādās finiša protokolā. Divi nepatīkami un negaidīti incidenti liedza neapšaubāmi ātrākajam braucējam gūt uzvaru Montekarlo rallijā šogad.

Pirmajā pilnajā rallija dienā (pirmais ātrumposms otrdienas vakarā bija prologs. - Aut.) Sebastjens Ožjērs jau pazaudēja Miko Hirvonenam vairāk kā divas minūtes, pateicoties sniegam, ko skatītāji bija sametuši uz trases vienā no līkumiem. „No trases man ziņoja, ka [riepu] saķere ir laba no starta līdz finišam un es izvēlējos sausam laikam paredzētas riepas,” stāsta franču pilots. „Diemžēl mani pārsteidza sniegs uz trases, kas tur neatradās brīdī, kad šo līkumu izbrauca mūsu pārbaudes mašīna pirms starta. Tas bija negaidīti un man nebija ne mazāko izredžu izvairīties no incidenta...”

Šis atgadījums lika Ožjēram noslīdēt uz astoto vietu kopvērtējumā, bet tai pašā laikā solīja interesantu cīņu par atgriešanos laureātu vidū, jo tam franču ekipāža, izskatās, bija gatava par visiem 100%.   Intervija ar Sebastjenu Ožjēru pēc 2. rallija dienas. Kad piektdienas vakarā sportisti gatavojās pēdējiem diviem ātrumposmiem, Ožjērs jau bija aizcīnījies līdz otrajai pozīcijai, atgūstot divas trešdaļas no laika, ko pazaudēja Hirvonenam skatītāju dēļ.

„Kad Monako izbraucām no servisa parka uz pēdējiem diviem ātrumposmiem, es biju gatavs atdot sevi visu, lai uzvarētu, taču sarkana lampiņa, kas iedegās instrumentu panelī, pārvilka tam visam svītru,” stāsta Ožjērs.

Brīdinājums bija par to, ka ģenerators vairs netiek lādēts, vēlāk atklājās, ka problēma ir ģeneratora siksnas piedziņas vārpstā. Pirmo reizi Peugeot 207 S2000 triju gadu braukšanas vēsturē to piemeklēja šāda problēma. Neskatoties uz to, ka tā bija sīka un it kā nenozīmīga, Ožjēram šis rallija bija beidzies.

„Es biju ļoti, ļoti apbēdināts,” atzīstas pilots. „Bet tai pašā laikā esmu gandarīts, ka man izdevās parādīt, ka Peugeot 207 S2000 joprojām ir spēcīgākā mašīna savā konkurencē.”