Škoda triumfē Dienvidamerikā. FOTO: IRC

Čehu autoražotājs Škoda triumfēja Argentīnas rallijā, rūpnīcas un Lielbritānijas komandas ekipāžām iegūstot pirmās trīs vietas – uzvara Juho Hanninenam, otrā vieta Gajam Vilksam, trešā – Janam Kopeckim.

Argentīnas rallijs šogad tika iekļauts Intercontinental Rally Challenge (IRC) nevis WRC kalendārā, tā distance bija attiecīgi īsāka, taču ātrumposmi izmantoti klasiskie, kas allaž, ieskaitot posmus kalnos. Jau no pirmajiem ātrumposmiem vadībā izvirzījās Juho Hanninens/Miko Markula (Škoda Fabia S2000), bet apņēmības pilns atkārtot Brazīlijas panākumu bija Kriss Mīke/Pols Neigls (Peugeot 207 S2000). Diemžēl britu cerības noraka nelabvēlīgi blakus apstākļi – pārsista riepa pirmajā rallija dienā piespieda zaudēt sekundes, bet sasista stūres iekārta priekšpēdējā dopā lika vispār izstāties.

Tādējādi Hanninens varēja aizvadīt salīdzinoši mierīgāku ralliju, taču tas nebūt nenozīmēja  vizināšanos – somu ekipāža uzvarēja 11 no 15 šā rallija ātrumposmiem.

„Esmu nedaudz pārsteigts par to, cik labi man šai rallijā veicās,” pēc finiša atzina Hanninens. „Pirmajā ātrumposmā bija liela migla, nākamajos braucu uzmanīgi, lai izvairītos no akmeņiem, un turēju ritmu, lai nepieļautu kļūdas. Man šis rallijs bija patiešām prātīgs, bet ātrs. Šādas sajūtas gribētu piedzīvot katrā rallijā.”

Lielbritānijas lepnums Dienvidamerikā bija Gajs Vilkss (Škoda Fabia S2000) – nokļuvis uz sev pierastāka un labāk zināma ceļu seguma – grants -, 29 gadus vecais pilots parādīja savu patieso ātrumu, izcīnot otro vietu gan Brazīlijā, gan tagad Argentīnā. Statistika vēsta, ka viņa otrā vieta ir augstākais britu pilota sasniegums Argentīnas rallijā pēdējo deviņu gadu laikā. Vienīgie šīs nācijas piloti, kas līdz šim kāpuši uz goda pjedestāla šajās sacensībās, bija Kolins Makrejs un Ričards Bērnss.

Saprotot, ka Hanninens ir pārāk ātrs, Vilkss koncentrējās uz otrās vietas noturēšanu, kas viņam arī izdevās, gan, pateicoties konkurentu neveiksmēm, gan arī paša piesardzībai un prātīgajai pieejai, kas gan neizslēdza nervozus brīžus. „Otrās dienas pirmajā ātrumposmā gribējām pietuvoties Juho, taču neliels akmens iekļuva bremžu uzlikā un pēdējos piecus kilometrus bremzes īsti nestrādāja,” stāsta pilots. „Pēc finiša es to akmeni izņēmu, taču tas mums bija maksājis laiku, un tā vietā, lai es pietuvotos Juho, pazaudēju vēl divas sekundes.”

Taču otrā vieta Gajam Vilksam/Filam Pjū bija droša, jo trešās vietas ieguvēji Jans Kopeckis/Petrs Starijs (Škoda Fabia S2000) atpalika pusotru minūti.

Labākais no mājiniekiem bija Gabriels Poco, kurš brauca ar klasisko N4 klases Subaru Impreza. Aiz viņa palika viens no pieredzējušākajiem argentīniešu pilotiem Frederiko Viljagra, kurš šoreiz brauca nevis ar WRC klases auto, bet gan jauno Ford Fiesta S2000. Savukārt katarietis Nasers Al-Atija, kam pirms starta paredzēja augstu pozīciju, mocījās ar savas Škoda Fabia S2000 vadāmību un netika līdz finišam.

Nākamais IRC posms risināsies aprīļa nogalē Kanāriju salās.