Veiksme pievēršas čehiem. FOTO: IRC

Kanāriju rallijā pēc pirmās sacensību dienas vadībā nonācis čehs Jans Kopeckis, bet Kriss Mīke, kurš bija pārliecinošs līderis rallija sākumā, atkal piedzīvojis neveiksmi.

Pirmajā servisa parkā pēc trim veiktajiem ātrumposmiem Kriss Mīke (Peugeot) ieradās kā līderis, taču dienas beigās viņu šai pozīcijā nomainīja čehs Jans Kopeckis (Škoda), turklāt čehu autoražotāju mašīnas aizņem visu provizorisko goda pjedestālu, jo otrajā vietā ir Juho Hanninens, bet trešais – Gajs Vilkss.

 

Priekšpēdējā, septītajā, ātrumposmā Mīke pārsita riteni un bija spiests palēnināt braukšanas tempu, kas, protams, ietekmēja viņa rezultātu un lika noslīdēt uz sesto vietu. Kopeckim Mīke pirmās dienas beigās zaudē gandrīz pusotru minūti.

 

“Ja ne Krisa neveiksme, mēs diez vai būtu viņu saķēruši,” godīgi atzīst Kopeckis. “Viņš visu dienu bija ļoti ātrs. Rīt man būs jācenšas iegūtā līderpozīcija nosargāt. Tas nebus viegli, jo vēl daudz ātrumposmu atlikuši, bet es pacentīšos.”

 

Juho Hanninenam, kurš tika uzskatīts par vienu no pretendentiem uz uzvaru, ne parāk labi izdevās rallija sākums – pēc pirmajiem ātrumposmiem viņš bija tikai piektais, taču dienas otrajā pusē viņš uzrādīja ātrāko laiku vairākos posmos.

 

Gajs Vilkss, kurš teicās esam pielāgojis savu Škoda Fabia S2000 šim rallijam, tomēr nebija par to pavisam drošs sacensību apstākļos, turklāt otrajā ātrumpsomā viņa auto pazuda bremzes,un cīņā ar līderiem viņš īsti neiesaistījās, taču pēc Mīkes neveiksmes arī ir pacēlies kopvērtējumā.

 

“Šis ir ļoti ātrs rallijs, un ir grūti atrast saķeri ar trasi, īpaši ātros un garos līkumos. Nebiju simtprocentīgi pārliecināts par mašīnas balansējumu, bet pēc dažām labām izmaiņām garākajā ātrumpsomā varēju uzgāzēt pa īstam un sasniegt otru labāko laiku,”  saka Vilkss. “Zinājām, ka rallija pirmā diena būs smaga, bet ceru, ka beigās tomēr tikšu uz goda pjedestāla.”

 

Otrajā rallija dienā sportistiem būs jāveic vēl seši ātrumposmi, pēc kuriem varēs sveikt uzvarētājus un saskaitīt punktus kopvērtējumā.

 

Kanāriju salu rallija rezultāti pēc 1. dienas:

1. Jans Kopeckis/Petrs Starijs (Čehija, Škoda Fabia S2000) 1:20.25.0

2. Juho Hanninens/Miko Markula (Somija, Škoda Fabia S2000) +13.4 sek.

3. Gajs Vilkss/Fils Pjū (Lielbritānija, Škoda Fabia S2000) +31.4 sek.

4. Bruno Magalešs/Karloss Magalhešs (Portugāle, Peugeot 207 S2000) +49.3 sek.

5. Alberto Evija/Alberto Iglesiass (Spānija, Škoda Fabia S2000) +1:17.4

6. Kris Mīke/Pols Neigls (Lielbritānija, Peugeot 207 S2000) +1:28.0