Tallinas rallijā uzvar Egons Kaurs . FOTO: rally.ee

Pirmajās vasaras sacensībās Igaunijā, Tallinas rallijā, uzvarējuši Egons Kaurs/Ēriks Lepiksons, kļūstot par čempionāta kopvērtējuma līderiem N4 klasē.

Tallinas ralliju sākotnēji tika paredzēts aizvadīt maija sākumā, taču drošības apsvērumu dēļ, baidoties, ka pēc sniegotās ziemas ceļi vēl varētu nebūt izžuvuši, sacensības pārcēla uz mēneša nogali.

Rallijā tradicionāli startēja daudz ekipāžu, ap 100 auto, taču šoreiz izpalika slaveni vārdi dalībnieku sarakstā. No zināmākajām un ātrākajām ekipāžām jāmin somi Juka Hiltunens ar Ford Focus WRC, Jusi Valimeki un Kalle Pinomeki. Rallijā piedalījās vēl divas ekipāžas ar WRC klases automašīnām – igaunis Georgs Gross ar Ford Focus WRC un soms Erki Koskelo ar Škoda Octavia WRC.

Līdz pat priekšpēdējam ātrumposmam rallija vadībā atradās soms Jonass Lindross, vairākkārtējs Somijas čempions vientilta piedziņas klasē, kurš šoreiz brauca ar N4 klases Subaru Impreza. Pēc viņa izstāšanās pirmajā pozīcijā nonāca Egons Kaurs, kurš līdz tam no Lindrosa atpalika nepilnas astoņas sekundes.

Kaura pārsvars pār sekotājiem bija pietiekams, lai pēdējos ātrumposmus, kuros no līderu pulka pazuda vēl dažas ekipāžas, nepieļautu kļūdas un kļūtu par Tallinas rallija uzvarētāju. Par 38,6 sekundēm no Kaura atpalika Marguss Remmaks, bet trešo vietu izcīnīja vēl viena N4 klases ekipāža Kērts Ūss/Alo Ivasks.

Pirmajā čempionāta posmā, Veru rallijā janvārī, uzvarēja Ots Tanaks, kurš Tallinas rallijā nepiedalījās, jo nākemndēļ viņam paredzēts starts Portugāles rallijā Pirelli Star Driver programmas ietvaros. Kaurs ziemā bija otrais N4 klasē, Remmaks – trešais.

Neveiksmīgas šīs sacensības izrādījās sportistiem, kam vajadzētu būt pārliecinošā vadībā – ar WRC automašīnām. Georgs Gross ierindojās tikai septītajā vietā absolūtajā vērtējumā, taču uzvarēja A8 klases ieskaitē, kurā finišēja kopumā tikai trīs ekipāžas. Gan Hiltunens, gan Koskelo no rallija izstājās.

Tallinas rallija rezultāti apskatāmi šeit.