Ožjēram pirmā uzvara. FOTO: Citroen sport

Vienu Sebastjenu uzvarētāju sarakstā nomainījis cits – Sebastjens Ožjērs Portugāles rallijā otrajā vietā atstāja savu slaveno un titulēto tautieti Lēbu.

Ņemot vērā šīssezonas tendences, Sebastjena Ožjēra uzvara bija prognozējama, taču bažas radīja tas, vai viņam ļautu uzvarēt, jo Citroen komanda ļoti labprāt izmanto pilotu „pieturēšanas” taktiku, lai nodrošinātu augstāku vietu savam līderim, Sebastjenam Lēbam. Taču Portugālē franču komanda neizskaidrojamu iemeslu dēļ deva uzvarēt junioru komandas braucējam Ožjēram, kurš finišā pārspēja Lēbu par 7,9 sekundēm.

Pēc Portugāles posma pasaules čempionāta kopvērtējumā notikušas būtiskas izmaiņas, jo uz otro vietu nu ir pacēlies Ožjērs, un pat Sebastjens Lēbs atzinis, ka vārdabrālis ir nu kļuvis ar viņa galveno konkurentu. Bet tie visticamāk ir tikai skaisti vārdi, jo brīdī, kad patiešām izšķirsies titula liktenis, diez vai Ožjēram kāds tā ļaus uzvarēt...

Sebastjens Lēbs Portugālē palika otrais, taču kopvērtējumā ir iekrājis pieklājīgu pārsvaru gan pār Ožjēru (38 punkti), gan Miko Hirvonenu (50 punkti).

Joprojām nedienas vajā Ford komandu – Jari-Mati Latvala, kurš svinēja uzvaru Jaunzēlandē, atkal „iekrita” uz Portugāli. Pērn piedzīvojis tur savu līdz šim smagāko avāriju, Latvala arī šogad netika līdz finišam. Šoreiz viņš nevēlās vis lejup pa krauju, bet ar ātrumu 110 km/h iebrauca kokā...

Miko Hirvonens pirms šā rallija izteicās, ka vairs nedomājot par titulu, bet gan to, kā atgūt ātrumu, jo uzvarai Zviedrijā nesekoja līdzvērtīgi panākumi pārējos rallijos, un nu jau Ford komandas līderis ar grūtībām iekļūst godalgoto trijniekā. Arī Portugālē viņš palika ceturtais aiz trim Citroen ekipāžām.

„Nespēju noticēt, ka te atkārtojās Jaunzēlandes scenārijs,” saka Hirvonens. „Es nevarēju pabraukt vēl ātrāk. Darīju visu, ko spēju, lai noķertu Sordo un Lēbu, taču aizmugurējām riepām sāka pietrūkt saķeres un ātrumposma vidū es atsaucu savus mēģinājumus. Zināju, ka nespēšu viņus panākt.”

Portugāles rallijs bija ieskaites posms S-WRC ieskaitē, junioriem un arī Pirelli Star Driver programmas dalībniekiem. Pirmajos divos labi panākumi arī Latvijas rallijos redzētiem pilotiem - soms Jari Ketomā uzvarēja S-WRC, bet otro vietu junioru vērtējumā izcīnīja igaunis Karls Krūda.

Diemžēl kārtējo avāriju piedzīvoja Ots Tanaks PSD ieskaitē, turklāt atkārtojot Turcijas scenāriju. Igaunis bija ātrākais no PSD braucējiem, taču atkal trešajā rallija dienā piedzīvoja avāriju. Tādējādi uzvara šai konkurencē arī šoreiz tika citam, tagad jaunzēlandietim Haidenam Padonam. Izskatās, ka Marko Martinam nāksies pamatīgi „paaudzināt” savu aizbilstamo...

 

Pasaules čempionātā nu ir vasaras atvaļinājums, WRC atsāksies jūlija pirmajā nedēļas nogalē Bulgārijā.