Gajs Vilkss avārijā salauž divus skriemeļus. FOTO: IRC

Nepatīkami kārtējais IRC posms Sardīnijā beidzies britu pilotam Gajam Vilksam, kurš pēc pirmā ātrumposma nonāca slimnīcā ar diviem lauztiem mugurkaula skriemeļiem.

Avārija notika nelielas stenogrammas kļūdas dēļ – neprecīzs pieraksts lika Vilksa automašīnai noslīdēt no ceļa ātrā līkumā. Mašīna lielā ātrumā ripoja lejup pa nogāzi, neveiksmīgi ar apakšu piezemējās uz liela klintsakmeņa, vēlreiz tika pasviesta gaisā un nokrita tālāk, apmēram 40 metrus no ceļa.

No mašīnas britu pilots izkāpa paša spēkiem, bet vēlāk sajuta sāpes mugurā. Viņa stūrmanis Fils Pjū ievainojumus avārijā nav guvis. Vilkss ar helikopteri tika nogādāts tuvējā slimnīcā un vēlāk pārvests uz citu slimnīcu; rentgena uzņēmumi parādīja, ka lauzti ir pirmais un otrais skriemelis, bet par laimi bez komplikācijām.

„Mēs plānojām izmantot savā laba ļoti izdevīgo, septīto, starta pozīciju un braucām ar pilnu jaudu no paša starta,” stāsta Vilkss. „Apmēram septītajā kilometrā ar pilnu ātrumu iebraucām kreisajā līkumā, kas stenogrammā bija nepareizi apzīmēts, un izbraucām no trases.”

„Taču arī tā ir daļa rallija,” piebilst pilots. „Varbūt, ja mēs nebraukti tik ātri, varētu izvairīties no šīs avārijas, taču mums bija tik laba sajūta. Mašīna darbojās teicami, Fils savu darbu darīja lieliski un nebija iemesla nebraukt ātri. Mūs iegāza neprecīza stenogramma un nav svarīgi, cik ātri bijām līdz tam.”

Komanda pagaidām neatklāj, kad Gajs varētu atkal sēsties pie rallija mašīnas stūres, bet pagaidām viņš paliek slimnīcā Sardīnijā. Tur viņu apmeklējuši gan komandas biedri, gan stūrmanis, kas cenšas sasmīdināt savainoto pilotu, īpaši gan tāpēc, ka smiešanās pagaidām sagādā viņam nelielas sāpes.