Jauno WRC sezonu grib uzsākt ar četriem auto. FOTO: Marija Rodčenkova

Nākamgad, kad noteikumu izmaiņu rezultātā WRC pāries uz jauniem auto, Citroen un Ford gatavojas pieteikt vismaz četras mašīnas katrā komandā.

Neskatoties uz to, ka pagaidām nedz Ford, nedz Citroen nav pabeiguši nākamā gada WRC auto, abas komandas 2011. gada sezonas pirmajam posmam Zviedrijā gatavojas pieteikt četras mašīnas – divas pamata un divas atbalsta komandā, raksta wrc.com. Ford gadījumā tās būs Fiesta RS WRC, Citroen – DS3 WRC.

Ford savas mašīnas attīstībā ir tikuši nedaudz tālāk nekā Citroen, jo daudzas Ford Fiesta S2000 automašīnas piedalās gan pasaules čempionātā, gan IRC, kamēr jaunais Citroen DS3 pagaidām aizvada tikai testus. Taču šis darbs vairāk attiecas uz šasiju, jo 1,6 litru turbodzinēju, kādam būs jābūt nākamās sezonas WRC mašīnās, rūpnīcas vēl nav līdz galam izstrādājušas, jo lēmums, kādu dzinēju izmantot, tika pieņemts salīdzinoši vēlu.

Ford komandas boss Malkolms Vilsons atzinis, ka divas mašīnas uz Zviedrijas ralliju būs noteikti, bet viņi tomēr cer uz četrām. „Laika patiešām nav daudz, taču mums ir šādu situāciju pieredze, kad jāstrādā ātri un es esmu pārliecināts, ka viss būs kārtībā,” viņš saka. „Mēs jau kādu laiku strādājam pie dzinēja, taču tas pastāvīgi tiek attīstīts un uzlabots. Tāpēc šobrīd neesam ne tuvu gala variantam, bet uz vasaras beigām būsim.”

Citroen ir nedaudz piesardzīgāki savos plānos: „Domāju, četras mašīnas būs maksimums, ko varēsim sagatavot,” wrc.com atklāj franču komandas direktors Olivjē Kenels. „Mums ir jāsasteidz un tas nav veids, kā Citroen ir pieraduši strādāt. Parasti mēs visu darām laicīgi, visu izmēģinot un pārbaudot, pārliecinoties, ka viss ir kārtībā. Taču šoreiz tas nav iespējams.”