Latgali interesē autosports.

Vēl pirms Jāņiem divu Latgales novadu pārstāvji kopā ar kolēģiem no Lietuvas parakstīja nodoma protokolu par atbalstu autosportam un kopīgu rallija sacensību rīkošanu arī pēc šā gada rallija "Latgale 2010".

Svinīgais pasākums notika Daugavpils pievārtē, Sventes muižā Daugavpils pievārtē, kur līdz ar protokola parakstīšanu  notika arī rallija Latgale 2010 simboliskā atklāšana. Nodoma protokola parakstīšanā piedalījās Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis, Daugavpils novada domes pārstāvis Viktors Kalāns, Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs, Ilūkstes pilsētas domes priekšsēdētājs Stefans Rāzna, Ajags Latvija pārstāvis Aivars Stolders, kā arī Lietuvas pārstāvis, rallija Aukštaitija organizētājs Jons Baļčūns, kurš, starp citu, rallijā Latgale 2010 nolēmis piedalīties kā sportists.

Kā nodoma protokola parakstīšanas pasākumā sacīja rallija Latgale 2010 galvenā atbalstītāja, apdrošināšanas akciju sabiedrības Balva valdes priekšsēdētājs Andris Balodis, šis būs īpašs rallijs ar to, ka ikviena iegādātā ieejas biļete vienlaicīgi būs arī apdrošināšanas polise.

"Rallijs ir viens no populārākajiem sporta veidiem Latvijā un piesaista arī ļoti daudz skatītāju. Mēs esam sagatavojuši arī pārsteigumu rallija apmeklētājiem - visi skatītāji, kas būs iegādājušies ieejas kartes, būs apdrošināti pret nelaimes gadījumiem," norāda Andris Balodis.
 
Daugavpils domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis tikmēr uzsvēra, ka „ir svarīgi, lai organizatori redz perspektīvu darboties arī turpmāk, lai mēs visi kopā varētu lepoties ar to, kā šis pasākums tiek organizēts," tā Jānis Lāčplēsis.

Rallija organizators Gatis Vecvagars apstiprina, ka Latgale 2010 jau paguvis ieinteresēt rallistus tuvākās un tālākās kaimiņzemēs. "Bez Latvijas autosportistiem interesi par ralliju Latgale 2010 izrādījuši arī baltkrievi un krievi. Piedalīties nolēmis arī četrkārtējais Polijas čempions Tomašs Kuhārs, kurš uz starta stāsies ar Peugeot 207 S2000," norāda Gatis Vecvagars.

Rēzeknes domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs: "Jāatzīst, ka vairāk nekā 30 gadi pagājuši kopš Latgalē notikušas oficiālas rallija sacensības. 2007. gadā bija mēģinājums rīkot komercralliju. Tagad jāsaka paldies organizētājiem un Latvijas Automobiļu federācijai, kas ir uzticējusi godu uzņemt rallija čempionāta posmu, kas vienlaikus būs arī Lietuvas čempionāta posms. Pašvaldības šobrīd jūtas nevis noslogotas ar šo pienākumu, bet gan ir gandarītas, ka Latgalei ir izteikta uzticība. Talsi sevi jau ir pieteikuši un asociējas ar Talsu ralliju, bet es domāju, ka Latgale būs vēl spēcīgāka vieta, kas pulcēs vismaz pusi Latvijas."

Pēc nodoma protokola parakstīšanas rallija Latgale 2010 simboliska atklāšana ar sarkanās lentas pārgriešanu, kurā piedalījās Daugavpils novada domes pārstāvis Viktors Kalāns un Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs.

Rallijs Latgale 2010 notiks 10. un 11. jūlijā. Rallija pirmajā dienā tiks veikti ātrumposmi Daugavpilī un tās apkārtnē, bet otrajā dienā rallijs jau pārcelsies uz Rēzekni un tās apkārtni.

Kā norāda rallija organizētājs, autosportists Gatis Vecvagars, dalībniekiem abās dienās kopumā būs jāveic mazliet vairāk nekā 300 kilometri, no kuriem apmēram 115 kilometri ātrumposmos. Trase ir interesanta ar to, ka tās konfigurācija un reljefs tiek salīdzināts ar Somiju. Ir daudz tramplīnu, šauri ceļa posmi mijas ar platākiem ceļiem, kas pēc brīža atkal kļūst šauri.

"Es nezinu, kādēļ visus šos gadus nekas šajā reģionā nav noticis. Tik daudz tramplīnu nav nekur citur, arī seguma maiņa un līkumu sērijas ir tādas, pēc kurām sportisti ilgojas. Unikāls Latgales rallijā ir tas, ka pilnīgi visos ātrumposmos mainās ceļa platums, bet ne tā, ka, piemēram, brauc ar maksimālo ātrumu un pēkšņi divi koki ir tik tuvu, ka nevar izbraukt cauri," - tā Gatis Vecvagars.

Gatis Vecvagars vēl norāda, ka Latgale 2010 būs ne tikai svētki rallija faniem.

"Pirmās dienas pēdējais, trešais, ātrumposms tiks aizvadīts Daugavpils kartodromā, kura apkārtnē visu dienu, sākot no plkst. 11, notiks svētki ar motošovu, Latvijā līdz šim neredzētiem velo kaskadiera trikiem, tirdziņu, bērnu izklaidēm un koncertiem," informē rallija organizators.

"Otrajā dienā svinīgais starts tiek dots plkst. 10:15 pie Latgales simbola - Māras pieminekļa Rēzeknē. Kopumā rallistiem jāveic deviņi ātrumposmi. No tiem septiņi ir pa grunts segumu, bet divi ir asfalta ātrumposmi abu pilsētu, Rēzeknes un Daugavpils, kartodromos," atzīmē Gatis Vecvagars.